Systemy klimatyzacji VRF oraz GHP Panasonic
Poniższy film pokazuje najnowszy system VRF firmy Panasonic
Kolejna 7-a generacja systemów VRF Panasonic charakteryzuje się niespotykaną efektywnością energetyczną oraz szeregiem nowych funkcji poprawiających bezpieczeństwo i zakres pracy oraz bardziej wszechstronną współpracą z systemami gazowych pomp ciepła Panasonic.
Wysokowydajne systemy VRF wykorzystujące czynnik chłodniczy R410A
Oszczędność energii
Efektywność nominalna urządzeń została ulepszona dzięki zastosowaniu wysokowydajnego czynnika chłodniczego R410A, nowej sprężarki inwerterowej na prąd stały, nowego silnika na prąd stały oraz wymiennika ciepła o zmodyfikowanej budowie.
Większy zakres dopuszczalnych temperatur zewnętrznych
Zakres temperatur zewnętrznych w trybie ogrzewania: zwiększony zakres temperatur zewnętrznych umożliwia ogrzewanie przy temperaturach zewnętrznych do –25°C. Za pomocą sterownika przewodowego temperaturę wewnętrzną można ustawiać w trybie ogrzewania w zakresie 16 ÷ 30°C.
Możliwość przewymiarowania wydajności jednostek wewnętrznych do 200%
Systemy VRF pozwalają na podłączenie maksymalnej wydajności połączonych ze sobą jednostek wewnętrznych do 200% w porównaniu do wydajności agregatu. Systemy VRF oferują idealne rozwiązania w rozsądnej cenie dla pomieszczeń, w których pełna wydajność chłodnicza/grzewcza nie jest stale niezbędna.
Zwiększona długość orurowania i elastyczność projektowania
Możliwość dostosowania do różnych rodzajów i wielkości budynków. Rzeczywista długość głównego rurociągu: 180 m. Maksymalna długość orurowania: 1000 m.
Brak przestojów podczas dokonywania przeglądów
W przypadku usterki jednej z jednostek wewnętrznych pozostałe jednostki mogą nadal pracować, nawet podczas przeglądu.
Zwiększona trwałość sprężarki poprzez równomierny rozkład czasu pracy
Całkowity czas pracy sprężarek jest monitorowany przez wbudowany mikroprocesor, który zapewnia zrównoważony czas pracy wszystkich sprężarek podłączonych do jednego obiegu czynnika chłodniczego. Jako pierwsze uruchamiane są sprężarki o mniejszej liczbie przepracowanych godzin, gwarantując w ten sposób równomierne zużywanie się wszystkich jednostek i wydłużenie czasu eksploatacji całego systemu.
Automatyczne wzajemne zastępowanie pracy sprężarek i jednostek w przypadku usterek
Wzajemne zastępowanie urządzeń ma miejsce w sytuacjach awaryjnych. W przypadku wyświetlenia kodu usterki należy skontaktować się z serwisem producenta.
Zaprojektowany na nowo wentylator
Zoptymalizowany przepływ powietrza i obniżenie poziomu hałasu. Nowa budowa wentylatora i jego wylotu obniża naprężenia w wentylatorze poprzez rozpraszanie powietrza przepływającego z wysoką prędkością. Rozwiązanie to zmniejsza opory powietrza i w ten sposób obniża zużycie energii. Eliminowany jest przepływ turbulentny (strefa niebieska), dzięki czemu obniża się poziom hałasu. Nawet w przypadku przepływu powietrza z wysoką prędkością
hałas pozostaje na standardowym poziomie.
Łatwe projektowanie systemów dla szkół, hoteli, szpitali i innych dużych budynków
Różnica pomiędzy długością maksymalną i minimalną za pierwszym rozgałęzieniem może wynosić do 50 m; długość orurowania o większych średnicach może wynosić do 180 m.
Dostępność modeli zabezpieczonych przed korozją
Modele na specjalne zamówienie, do zastosowania w nadmorskich strefach przybrzeżnych, w których sól morska zawarta w powietrzu może powodować uszkodzenia urządzeń. Aby zapewnić wyjątkową trwałość urządzeń, wymiennik ciepła i inne elementy są specjalnie zabezpieczane.
Wysokie zewnętrzne ciśnienie statyczne
Nowa budowa wentylatora, silnika wentylatora i obudowy umożliwia ustawienie w miejscu instalacji ciśnienia statycznego do 80 Pa. Projekt wymaga zastosowania kanału wylotowego powietrza pozwalającego na uniknięcie zasysania powietrza z wylotu do wlotu. Nowa funkcja podwyższonego ciśnienia statycznego umożliwia instalację jednostki zewnętrznej w pomieszczeniu technicznym na dowolnej kondygnacji budynku.