Gazowe Pompy Ciepła, systemy Multi, układy 2 rurowe z możliwością grzania lub chłodzenia
Możliwość łatwego dopasowania do zapotrzebowania
Wydajność układu można w przyszłości łatwo zwiększyć podłączając dodatkowe jednostki wewnętrzne i zewnętrzne bez potrzeby przeprowadzania robót w szybach instalacyjnych.
Maksymalna dopuszczalna ilość połączonych jednostek zewnętrznych | 2 jednostki |
Maksymalna moc połączonych jednostek zewnętrznych | 50 HP |
Maksymalna dopuszczalna ilość podłączanych jednostek wewnętrznych | 48 jednostek [1] |
Współczynnik przewymiarowania układu | 50% - 130% [2] |
[1] Przy dołączonych dwóch jednostkach zewnętrznych. [2] Sumaryczna wydajność dołączonych jednostek wewnętrznych: minimum 50% wydajności najmniejszej jednostki zewnętrznej w układzie, maksimum 130% sumarycznej wydajności jednostek wewnętrznych w układzie. Jednostki wewnętrzne takie same jak w serii multi do stosowania w budynkach.
Praca bez przerw na konserwację
· Funkcja ręcznego załączania rezerwy niweluje potrzebę zatrzymania układu na czas konserwacji
· Z uwagi na możliwość pracy podczas konserwacji, możemy ją przeprowadzać w dni robocze
· Funkcja automatycznego załączania rezerwy umożliwia ciągłą pracę układu. W momencie zatrzymania się jednej
z jednostek zewnętrznych, funkcja automatycznie uruchomi drugą jednostkę, przez co układ będzie w stanie kontynuować pracę.
Na czas konserwacji serwisowaną jednostkę zewnętrzną można odciąć zamykając w niej zawór, dzięki czemu układ może kontynuować pracę z drugą, czynną jednostką zewnętrzną.
Oszczędność energii
· Oszczędność energii osiągana jest dzięki funkcji wyrównania wydajności i zapewnieniu odpowiedniej mocy.
· Gazowe pompy ciepła oszczędność energii osiągają dzięki funkcji właściwego rozdziału obciążenia, umożliwiającej efektywną pracę układu przez koncentrację potrzebnej wydajności chłodniczej bądź grzewczej w jednej jednostce zewnętrznej i zatrzymanie drugiej. W porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami o podobnym wskaźniku COP przynosi to oszczędność energii i obniża koszt eksploatacji, szczególnie w trakcie pór roku, w których instalacja pracuje z niepełnym obciążeniem (wiosna i jesień).
Trwałość
· Funkcja pracy rotacyjnej wydłuża okresy między remontami.
Funkcja pracy rotacyjnej załącza w pierwszej kolejności jednostki zewnętrzne mające za sobą najkrótszy łączny okres pracy. Umożliwia to wyrównanie czasu pracy wszystkich jednostek zewnętrznych, co z kolei gwarantuje dłuższy okres między remontami lub wymianami jednostek.
Specyfikacja gazowych pomp ciepła z uwzględnieniem konfiguracji
w układzie Multi: