Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Komfort

Komfort

Komfort

Energooszczędność

Energooszczędność

Energooszczędność

Ekologia

Ekologia

Ekologia

Jakość

Jakość

Jakość

Niezawodność

Niezawodność

Niezawodność

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

strona główna Produkty Mikrokogeneracja Mikrokogeneracja - Technologia

Technologia

Jak działa kogeneracja ?

W kogeneracji energia elektryczna wytwarzana jest według prostej zasady: paliwo zostaje spalane w silniku spalinowym. Wytworzona w tym procesie energia mechaniczna napędza generator, analogicznie jak silnik samochodowy napędza alternator. Proces ten generuje dużą ilość ciepła. Agregat prądotwórczy przechowuje tę energię w wymienniku ciepła i dostarcza ją do obiegu ciepła. Pozwala to na wykorzystanie tej energii na cele ogrzewania lub podgrzania ciepłej wody użytkowej. Fakt ten sprawia, że agregat prądotwórczy jest tak efektywny - jest to podwójne wykorzystanie dostarczonej energii. To właśnie nazywamy wysoką efektywnością urządzenia.

Kogeneracja polega na jednoczesnym wytwarzaniu energii elektrycznej oraz użytkowej energii cieplnej. Charakteryzuje się ona dużo mniejszym zużyciem paliwa niż ma to miejsce w przypadku odrębnego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Niesie to ze sobą duże oszczędności ekonomiczne i jest korzystne pod względem ekologicznym. W przypadku odrębnego wytwarzania energii elektrycznej w elektrowni sprawność procesu sięga około 37%, natomiast w kogeneracji MCHP sprawność sięga 85-96%.

Mikrokogeneracja MCHP (MCHP - Micro Combined Heat and Power) jest procesem kogeneracji na mniejszą skalę, z możliwością zabudowy lokalnej (bezpośrednio przy obiekcie) i jednoczesnej produkcji:

- energii elektrycznej o parametrach sieciowych

- energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej

tl_files/Produkty/MCHP/Glowna/Mikrokogeneracja - jak to dziala.png

 

XRGI® może pracować według zapotrzebowania cieplnego lub elektrycznego. Układ sterowania analizuje ciągle zapotrzebowanie na energię i w pełni automatycznie optymalizuje ruch Twojego XRGI®. Ten układ sterowania zapewnia stałą temperaturę dolotu niezależnie od wahań temperatury powrotu. Umożliwia to długie, ekonomiczne okresy pracy. Dzięki temu układowi sterowania jesteś niezależny od ciągle zmieniających się warunków ramowych na rynku energii. Wybraną dla Twojego obiektu strategię ruchu możesz szybko i łatwo dopasować również w razie przyszłych zmian przepisów ustawowych. 

Rozsądne zastosowanie we wszystkich obiektach o całorocznym zapotrzebowaniu na prąd i ciepło.

 

Agencja Interaktywna Migomedia
5.6.40