Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Komfort

Komfort

Komfort

Energooszczędność

Energooszczędność

Energooszczędność

Ekologia

Ekologia

Ekologia

Jakość

Jakość

Jakość

Niezawodność

Niezawodność

Niezawodność

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

strona główna Produkty Klimatyzatory Split Klimatyzacja - Dla domu

Klimatyzacja - Dla domu

Chłód i komfort w Twoim domu

W domu zawsze chcemy czuć się komfortowo, by towarzyszył nam najlepszy klimat. Klimatyzatory sprzedawane przez naszą firmę zapewniają zdrowe powietrze, a zarazem najwyższą wydajność i ciszę podczas pracy. Dzięki temu nasze urządzenia są z Wami od tak wielu lat. Nasza firma ma w ofercie klimatyzatory różnych dostawców. W przeciwie ństwie do konkurencji nie jesteśmy tylko dystrybutorem jednego producenta, ale współpracujemy z wieloma firmami aby sprostać potrzebom każdego klienta. W wielu domach klimatyzatory są nieodłącznym elementem życia rodzinnego i w znacznym stopniu odpowiadają za jakość powietrza, którym oddychają wszyscy domownicy.

Klimatyzatory ścienne

Klimatyzatory ścienne to najczęstsze rozwiązanie dla małych i średnich rozwiązań typu split. Klimatyzatory ścienne są łatwe do montażu w każdym pomieszczeniu, oferują wysoką wydajność chłodniczą i mają kompaktowe rozmiary. Nasza firma posiada w ofercie bardzo wiele klimatyzatorów z jednostkami ściennymi. Klimatyzatory ścienne każdej firmy są wyposażone w filtry powietrza oczyszczające powietrze w pomieszczeniu z kurzu, sierści, bakterii i alergenów.

tl_files/Produkty/Split/z2 Dla domu/421 Split.png

Mamy w ofercie klimatyzatory ścienne różnych firm o różnych kształtach i w wielu wersjach kolorystycznych. Nasze rozwiązania dostosowane są do każdego typu i wielkości pomieszczenia. Klimatyzatory ścienne są najpopularniejszym rozwiązaniem w zakresie mocy od 2 kW do 5 kW mocy chłodniczej. Posiadamy również w ofercie większe jednostki osiągające nawet 10 kW mocy chłodniczej i 11 kW mocy grzewczej.

tl_files/Produkty/Split/z2 Dla domu/428 Split.png

Klimatyzatory ścienne zdobyły popularność z uwagi na łatwość montażu, wydajność, a także niezwykle cichy wentylator umożliwiający wydajne chłodzenie lub grzanie przy natężeniu dzwięku 20-30 dB. Temperatura w pomieszczeniu, a także prędkość wentylatora i inne opcje mogą być programowane przy użyciu paneli umieszczonych na ścianie (sterowników przewodowych), a także zdalnie przy użyciu pilota lub smartfona.

Jednostki ścienne są szczególnie polecane do sypialni, salonów, kuchni i innych pomieszczeń wymagających wydajnego chłodzenia przy niskim poziomie hałasu. Klimatyzatory typu split z jednostkami ściennymi są zazwyczaj znacznie tańsze od innych rozwiązań.

Klimatyzatory kasetonowe

Klimatyzatory kasetonowe są bardzo często spotykane w pomieszczeniach z sufitami podwieszanymi. Klimatyzatory kasetonowe oferują wysoką wydajność chłodniczą i łatwo mieszczą się w sufitach podwieszanych o standardowej wysokości, a miejsce instalacji może być dopasowane do wymagań użytkownika (np. nad stołem). Jednostki zewnętrzne do splitów zwykle mogą zamiennie pracować zamiennie z jednostkami wewnętrznymi ściennymi lub kasetonowymi. Klimatyzatory kasetonowe każdej firmy są wyposażone w filtry powietrza oczyszczające powietrze m.in. z kurzu i bakterii.

tl_files/Produkty/Split/z2 Dla domu/423 Split.jpg

Klimatyzatory kasetonowe o wymiarach 57x57 cm doskonale pasują do standardowych paneli sufitowych w mieszkaniach i biurach. Klimatyzatory kasetonowe dostępne są zarówno w wersjach o małej mocy już od 2,2 kW mocy chłodniczej, jak i w wersjach o wysokiej mocy do nawet 16 kW mocy chłodniczej i grzewczej. Klimatyzatory kasetonowe są popularne w segmencie średnich mocy chłodniczych ponieważ dzięki dużemu wymiennikowi ciepła pozwalają zapewnić bardzo wysoką wydajność cieplną przy akceptowalnym poziomie hałasu.

tl_files/Produkty/Split/z2 Dla domu/424 Split.png

Duże klimatyzatory kasetonowe o wymiarach 84x84 cm są dostosowane do zabudowy na styku czterech standardowych płyt sufitowych. Zapewniają bardzo wysoki przepływ powietrza i ogromną moc grzewczą lub chłodniczą przy niskim poziomie hałasu - zaledwie 30-40 dB. Klimatyzatory kasetonowe polecane są do dużych, lub mocno przeszklonych pomieszczeń np. salonów. Klimatyzatory kasetonowe mają możliwość regulacji nawiewu powietrza w dwie, trzy lub cztery strony aby zapewnić optymalny komfort w każdej części pomieszczenia. Klapy mogą być ustawiane przez użytkownika w dowolnym ustawieniu. 

Klimatyzatory kasetonowe mogą być wyposażone w doprowadzenie świeżego powietrza, dzięki czemu powietrze wchodzące do pomieszczenia jest od razu nagrzane lub schłodzone i osuszone. Zazwyczaj niezbędne jest zamontowanie dodatkowo pompki skroplin.

Jednostki kanałowe

Klimatyzatory typu split z jednostkami kanałowymi dostosowane są do dostarczania zimnego lub ciepłego powietrza poprzez kanały wentylacyjne. Ogrzewanie lub chłodzenie nadmuchowe jest bardzo wydajną, a przy tym całkowicie niewidoczną metodą chłodzenia jednego lub wielu pomieszczeń. Jednostki kanałowe mogą pobierać powietrze z jednego lub wielu pomieszczeń i przesyłać je kanałami po całym domu. 

tl_files/Produkty/Split/z2 Dla domu/425 Split.png

Klimatyzatory kanałowe stosowane są w budynkach, w których chcemy z jednej jednostki wewnętrznej chłodzić wiele pomieszczeń, albo gdzie chcemy ukryć obecność jednostek klimatyzacyjnych. W zależności od oporów przepływu powietrza stosuje się jednostki kanałowe o niskim, średnim lub wysokim sprężu.

Klimatyzatory podstropowe i przypodłogowe

Klimatyzatory podstropowe stosowane są w miejscach, gdzie ze względu na nietypową geometrię budynku lub wysokie zapotrzebowanie na ciepło/chłód nie można zastosować jednostek ściennych. Klimatyzatory podstropowe/przypodłogowe to duże i bardzo wydajne jednostki dostosowane do dużych lub mocno oszklonych pomieszczeń np. salonów. Podobnie jak klimatyzatory ścienne, również jednostki sufitowe mają regulowany przepływ i kierunek powietrza.

tl_files/Produkty/Split/z2 Dla domu/426 Split.jpg

Klimatyzatory przypodłogowe mogą być częściowo zabudowane i dzięki temu nie przeszkadzają w aranżacji wnętrza. Jednostki montowane pod sufitem mogą też służyć do wydajnego chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń technicznych, gospodarczych i holów zewzględu na wysoką moc chłodniczą/grzewczą.

Agencja Interaktywna Migomedia
5.6.40