Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Komfort

Komfort

Komfort

Energooszczędność

Energooszczędność

Energooszczędność

Ekologia

Ekologia

Ekologia

Jakość

Jakość

Jakość

Niezawodność

Niezawodność

Niezawodność

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

strona główna Produkty Klimatyzatory Split Klimatyzacja - Dla budynków

Klimatyzacja - Dla budynków

Urządzenia typu split - tanie chłodzenie i ogrzewanie dla budynków o dużej kubaturze

Klimatyzacja musi zapewniać komfort pracownikom i klientom przez cały rok zarówno poprzez chłodzenie, jak i grzanie pomieszczeń. Firma ART-KLIMA sprzedaje, dostarcza i serwisuje klimatyzatory komercyjne wszelkich rozmiarów od urządzeń typu split i multisplit po potężne układy VRF z agragatami ECOi lub Gazowymi Pompami Ciepła. Uniwersalne jednostki do montażu pod sufitem lub przy podłodze są idealnym rozwiązaniem dla zróżnicowanego zapotrzebowania.

Klimatyzatory typu split to dobre rozwiązanie dla bardzo małych obiektów np. kiosków, a także dla większych obiektów w których chcemy zainstalować niezależne instalacje dla każdego z pomieszczeń.
tl_files/Produkty/Split/z2 Dla domu/422 Split.jpgtl_files/Produkty/Split/z2 Dla domu/424 Split.png

Tanio i bez ryzyka - klimatyzacja dla administracji publicznej

W ART-KLIMA wiemy, że przygotowanie przetargu jest trudne i czasochłonne. Klimatyzacja typu split to proste rozwiązanie, które daje się łatwo uzasadnić w razie kontroli postępowania przetargowego. W przetargu wystarczy podać liczbę chłodzonych pomieszczeń i moc urządzeń dla każdego pomieszczenia. Urządzenia split są oferowane przez wielu producentów i dostawców i są znacznie tańsze od większych układów (np. VRF), więc w przetargu wystarczy zapisać kryterium najniższej ceny.

tl_files/Produkty/Split/z4 Dla instytucji/441 Split.jpg

Urządzenia typu split nie wymagają sporządzenia i prowadzenia Karty Urządzenia. Ten kłopotliwy wymóg wynikający z ustawy f-gazowej (Dz. U. z 2015 r. poz. 881) nakłada na administratora budynku obowiązek monitorowania każdej zmiany lub naprawy dokonywanej w urządzeniach klimatyzacyjnych, a także prowadzenia kartoteki czynnika. Sporządzenie Karty Urządzenia jest obowiązkowe dla każdego urządzenia chłodniczego zawierającego ponad 3 kg czynnika chłodniczego, a za brak tej karty przewidziane są kary. Dodatkowo wszystkie duże instalacje chłodnicze muszą mieć przeprowadzaną kontrolę szczelności co 6 lub 12 miesięcy. Urządzenia split zawierają mniej niż 3 kg czynnika chłodniczego, więc nie podlegają tym przepisom.

Dodatkowo klimatyzatory typu split zapewniają wyższą wygodę i niezależność wszystkim użytkownikom. Każdy split to niezależne urządzenie chłodnicze. Osoba przebywająca w każdym pomieszczeniu może ustawić odpowiadającą jej temperaturę, a nawet przełączyć tryb pracy urządzenia (np. z chłodzenia na grzanie) bez wpływu na klimatyzację w sąsiednich pomieszczeniach.

tl_files/Obiekty Referencyjne/OR Centra Handlowe/Galeria Piaseczno - Pulawska/Jednostki zewnetrzne typu SPLIT.JPG

Łatwe ukrycie jednostek zewnętrznych

WIemy, że dla większości klientów bardzo ważny jest wygląd ich siedziby. Wszystkie oferowane przez nas klimatyzatory typu split są fabrycznie dostosowane do montażu jednostki zewnętrznej w odległości od 3 metrów do 15-25 metrów od jednostki wewnętrznej, oraz na wysokości max. 10-25 metrów powyżej jednostki wewnętrznej. Dzięki temu jednostki zewnętrzne można ukryć na przeciwległej ścianie, na dachu, pod gzymsem, za kominem, przy ziemi, lub w dowolnym innym dogodnym miejscu.

tl_files/Obiekty Referencyjne/OR Domy/SPLIT - Dom Wilanow/Jednostka zewnetrzna zestawu typu SPLIT.JPG

Klimatyzatory typu split można również podłączyć do większych systemów sterowania lub inteligentnego zarządzania budynkiem. Nasze splity zapewniają wszystko to, co większe systemy chłodnicze, za znacznie niższą cenę.

Agencja Interaktywna Migomedia
5.6.40