Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Komfort

Komfort

Komfort

Energooszczędność

Energooszczędność

Energooszczędność

Ekologia

Ekologia

Ekologia

Jakość

Jakość

Jakość

Niezawodność

Niezawodność

Niezawodność

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

strona główna Produkty GHP - Gazowe Pompy Ciepła

Gazowe Pompy Ciepła, Systemy GHP

Gazowe Pompy Ciepła Panasonic - Seria Eco-G i ECO-G Multi, Seria S

tl_files/Produkty/Gazowe Pompy Ciepla/Glowna/Systemy GHP - wymienniki freon-woda.jpg

Rozbudowana seria gazowych pomp ciepła firmy Panasonic obejmuje typoszereg urządzeń ECO G i ECO G Multi serii S. Seria gazowych pomp ciepła w systemie VRF do zastosowań obiektowych jest wiodącą w branży w zakresie rozwoju systemów efektywnych i elastycznych. Stanowi więc naturalny wybór dla projektów, w których występują ograniczenia dostępności zasilania elektrycznego. Zgodnie z oczekiwaniami systemy VRF zasilane gazem posiadają najwyższe w branży wskaźniki niezawodności i oferują szereg korzyści dla klientów. Funkcje sterowania momentem obrotowym i prędkością obrotową silników gazowych pomp ciepła są kompatybilne z funkcjami sterowania elektrycznych inwerterowych systemów VRF. Z tego powodu gazowe pompy ciepła umożliwiają indywidualne i efektywne sterowanie oraz zapewniają takie same osiągi, jakich oczekuje się od elektrycznych systemów VRF.

 

Łatwość instalacji

Zaawansowane systemy VRF zasilane gazem zapewniają zwiększoną wydajność i efektywność. Teraz posiadają one jeszcze wyższe moce i umożliwiają podłączenie do 48 jednostek wewnętrznych. Ulepszenia obejmują również wyższą wydajność przy niepełnym obciążeniu, zmniejszenie zużycia gazu dzięki zastosowaniu silników pracujących w cyklu Millera oraz ograniczenie zużycia energii elektrycznej dzięki zastosowaniu silników wentylatorów na prąd stały.


• Wydajność chłodnicza do 71 kW przy poborze prądu 11 A
• 1-fazowe zasilanie wszystkich urządzeń serii
• Możliwość wyboru gazu ziemnego lub LPG jako głównego źródła zasilania
• Możliwość zastosowania wodnego wymiennika ciepła do połączenia z lokalnym systemem podgrzewania wody użytkowej 16 ÷ 25 KM (tylko system 2-rurowy)
• Możliwość współpracy układu bezpośredniego odparowania oraz układu wody lodowej
• Obniżona emisja CO2

 

Zalety Gazowej Pompy Ciepła Panasonic - Eco-G i Eco-G Multi

Wysokowydajna praca

Wszystkie modele wyposażone są w wysokiej klasy wymienniki ciepła, które zapewniają wysoką sprawność systemu i jeden z najwyższych wskaźników efektywności energetycznej na rynku.

Najniższa emisja tlenków azotu

Systemy GHP VRF posiadają najniższy poziom emisji tlenków azotu: 66% poniżej średniej. Pionierskie systemy GHP firmy Panasonic wykorzystują całkowicie nową zasadę spalania ubogiej mieszanki ze sterowaniem zwrotnym, która umożliwia obniżenie emisji tlenków azotu do poziomu najniższego z dotychczasowych.

Wysokie parametry

Dzięki zaawansowanej konstrukcji wymienników ciepła, nowy system GHP zapewnia wyższą sprawność i niższe koszty eksploatacji, które razem z usprawnionym sterowaniem silnikiem znacznie podnoszą jego współczynnik wydajności chłodniczej  i grzewczej (COP).

Niezrównana energooszczędność

Systemy GHP firmy Panasonic zapewniają szybkie i wydajne chłodzenie oraz ogrzewanie, a dodatkowo zwiększają dopływ ciepła do danego pomieszczenia poprzez odzysk ciepła z płynu chłodzącego silnik, które przekazywane  jest do czynnika chłodniczego przez wysokowydajny wymiennik płytowy. Ponadto wykorzystywanie ciepła odpadowego z silnika powoduje, że gazowe pompy ciepła firmy Panasonic nie wymagają odszraniania, dzięki czemu dostarczają w sposób ciągły 100% wydajności grzewczej, nawet przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej –20°C. W trybie chłodzenia, ciepło wydzielane przez silnik może zostać wykorzystane do podgrzewania wody użytkowej — system może dostarczyć do 30 kW mocy do podgrzewania wody do temperatury 75°C. Jeżeli temperatura zewnętrzna jest wyższa niż 7°C, podgrzewanie wody użytkowej jest możliwe również w trybie ogrzewania.

Wykorzystanie wody lodowej

Systemy GHP są również dostępne w opcji przygotowania wody lodowej, którą można połączyć z pojedynczymi jednostkami zewnętrznymi lub włączyć do układu jednostek wewnętrznych działających w systemie bezpośredniego
odparowania. Systemem można sterować za pomocą systemu BMS lub panelu sterowania firmy Panasonic. Temperaturę wody lodowej można ustawiać w zakresie –15 ÷ 15°C, a temperaturę ciepłej wody użytkowej w zakresie 25 ÷ 55°C.

Brak konieczności odszraniania

Jeżeli system pracuje w trybie ogrzewania, przy temperaturze zewnętrznej poniżej 7°C wentylatory zewnętrzne wyłączają się, dodatkowo zmniejszając zużycie energii i emisję CO2.

Porównanie Gazowej Pompy Ciepła do systemu VRF

W odróżnieniu od elektrycznych układów VRF Gazowe Pompy Ciepła wykorzystują nie tylko ciepło odebrane od otoczenia w procesie odparowania czynnika chłodniczego, ale również ciepło odpadowe z silnika spalinowego, dzięki czemu są w stanie zapewnić pełną moc grzewczą nawet przy temperaturze -20 stopni Celsjusza. Dzięki wykorzystaniu dodatkowego ciepła z silnika spalinowego nasze Gazowe Pompy Ciepła mogą stanowić wydajne i tanie źródło ciepła nawet w okresie największych mrozów.

tl_files/Produkty/GHP - Nowe ilustracje/-- glowna/101 GHP.png

Gazowe Pompy Ciepła sprzedawane i serwisowane przez firmę ART-KLIMA są szczególniie dobrze dostosowane do zapewniania szybkiego i wydajnego ogrzewania budynku. Dzięki wykorzystaniu ciepła odpadowego z silnika spalinowego Gazowe Pompy Ciepła szybko osiągają wysoką moc grzewczą. Dodatkowo ciepło odpadowe z silnika spalinowego jest wykorzystane do odszraniania urządzenia, dzięki czemu unika się przestojów w dostawie ciepła do pomieszczeń ogrzewanych. Gazowe Pompy Ciepła oferowane przez firmę ART-KLIMA mogą stanowić wydajne i tanie źródło ciepła nawet w okresie największych mrozów.

tl_files/Produkty/GHP - Nowe ilustracje/-- glowna/102 GHP.png

Agencja Interaktywna Migomedia
5.6.40