Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Komfort

Komfort

Komfort

Energooszczędność

Energooszczędność

Energooszczędność

Ekologia

Ekologia

Ekologia

Jakość

Jakość

Jakość

Niezawodność

Niezawodność

Niezawodność

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Życie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym

Firma Panasonic jest silnie zaangażowana w ideę wytwarzania produktów przyjaznych dla środowiska naturalnego w ramach trzech aspektów jego ochrony: zapobiegania globalnemu ociepleniu klimatu, efektywnego wykorzystywania zasobów naturalnych oraz zarządzania odpadami chemicznymi. W ramach zapobiegania globalnemu ociepleniu szczególny nacisk kładziemy na zwiększenie produkcji urządzeń o najwyższej efektywności energetycznej i stopniowe wycofywanie z rynku produktów o niskiej wydajności. W projekcie „domu przyjaznego dla środowiska”, który urzeczywistnia styl życia z praktycznie zerową emisją CO2 i zostanie w pełni zrealizowany za ok. 3-5 lat, proponujemy szeroki wachlarz rozwiązań zapewniających komfort przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej, a także przedstawiamy produkty i usługi wykorzystujące nasze oryginalne technologie. Aby sprostać wyzwaniu, jakim jest rozpowszechnienie urządzeń o wysokiej efektywności, firma Panasonic propaguje rozwój systemów energooszczędnych takich jak pompy ciepła, ogniwa paliwowe, generatory wykorzystujące energię słoneczną a także pozwalających na magazynowanie uzyskanej energii.

Czyste środowisko przyszłości

Do 2018 r. firma Panasonic zamierza stać się najbardziej innowacyjnym i przyjaznym dla środowiska przedsiębiorstwem           w branży elektoniki uzytkowej. Ważnym elementem działalności firmy Panasonic jest dbałość o środowisko naturalne zarówno  w życiu codziennym, jak i w działalności biznesowej.

ZARZĄDZANIE ZUŻYCIEM ENERGII

Urządzenie SEG (Smart Energy Gateway) łączy przynależne źródła energii z inteligentnymi urządzeniami poprzez sieć
bezprzewodową i serwer.

WYTWARZANIE ENERGII

Ogniwa słoneczne i paliwowe pozwalają efektywnie pozyskiwać czystą energię.

MAGAZYNOWANIE ENERGII

Akumulatory litowo-jonowe.

OSZCZĘDZANIE ENERGII

Produkty o minimalnym zużyciu energii i dużej wydajności: oświetlenie w technologii LED i ESL, systemy z odzyskiem ciepła (ERV), klimatyzatory, pralki, chłodziarko-zamrażarki i pompy ciepła.

Podczas gdy, powszechnie propaguje się ograniczenie emisji CO2, my proponujemy styl życia z praktycznie zerową emisją CO2 w obrębie całego budynku! Tak znaczna redukcja emisji CO2 możliwa jest dzięki wykorzystaniu energooszczędnych urządzeń gospodarstwa domowego oraz świetnej izolacji budynku. Do wytwarzania i magazynowania potrzebnej energii zastosowane zostaną kombinacje generatorów wykorzystujących energię słoneczną, ogniw paliwowych oraz akumulatorów. Dzięki systemowi zarządzania zużyciem energii, wykorzystującemu wszystkie wymienione elementy i starannie kontrolującemu bilans energetyczny, możliwe jest urzeczywistnienie stylu życia z praktycznie zerowa emisją CO2. Aby w pełni realizować ideę komfortowego życia w czystym środowisku naturalnym, należy jednak mądrze korzystać z powietrza, światła, wody i ciepła. Pozwólmy sobie doświadczyć wyjątkowego stylu życia proponowanego przez firmę Panasonic.

PROJEKT CAŁEGO MIASTA PRZYJAZNEGO DLA ŚRODOWISKA
EKO-MIASTO TIANJIN

Firma Panasonic bierze udział w realizacji pionierskiego projektu stworzenia Eko-miasta Tianjin. Położony 40 km od centrum Tianjin i 150 km od Pekinu ośrodek powstaje we współpracy Chin i Singapuru. Nienaruszające równowagi ekologicznej Eko-miasto Tianjin zaprojektowano jako praktyczny wzorzec, przeznaczony do skalowania i powielania w innych miastach Chin. Powstanie ośrodka pokazuje zaangażowanie obu krajów w zagadnienia ochrony środowiska naturalnego oraz oszczędzania energii i zasobów naturalnych. Do roku 2020 miasto zajmować będzie ok. 30 km² powierzchni zamieszkanej przez ok. 400 000 osób.

DOMOWY SYSTEM ZARZĄDZANIA ENERGIĄ

Każdy dom w Eko-mieście Tianjin wyposażony zostanie w system klimatyzacji mini-VRF z domowym systemem zarządzania energią (HEMS) firmy Panasonic. Aby zmniejszyć zużycie energii w poszczególnych mieszkaniach, system HEMS zaprojektowano jako centralny dla całego budynku. System sumuje całkowitą ilość zużytej energii, uwzględniając sprzęty gospodarstwa domowego, generatory prądu wykorzystujące energię słoneczną, ładowarki samochodów elektrycznych, akumulatory i pozostałe urządzenia. Użytkownik otrzymuje informacje o stopniu realizacji założonych planów oszczędnościowych oraz sugestie dotyczące dalszych możliwości obniżenia zużycia energii. Informacje można będzie odczytać na wszystkich monitorach używanych w domu, dzięki czemu mieszkańcy będą w bardziej świadomy sposób wykorzystywać energię elektryczną i przyzwyczajać się do przyjaznego środowisku stylu życia.

ZRÓWNOWAŻONE INTELIGENTNE MIASTO FUJISAWA

Firma Panasonic przekształca swoje dawne tereny fabryczne w mieście Fujisawa położonym 50 km na zachód od Tokio            w inteligentne miasto, umieszczając tam systemy wykorzystania energii powstałe w oparciu o proekologiczne idee.                Projekt realizowany jest przy współpracy z ośmioma innymi koncernami oraz władzami miasta Fujisawa. Miasto pomieści 1000 gospodarstw domowych ulokowanych na powierzchni ponad 19 hektarów. Na każdym etapie projektowania i budowy przewidziana jest ścisła współpraca deweloperów oraz firm produkcyjnych i usługowych zaangażowanych w przedsięwzięcie. Domy zostaną wyposażone w całą gamę najnowocześniejszych systemów firmy Panasonic, służących do pozyskiwania, magazynowania i zarządzania energią. Dzięki generowaniu energii za pomocą efektywnych modułów słonecznych i ogniw paliwowych oraz jej magazynowaniu w pojemnych akumulatorach litowo-jonowych, budynki będą całkowicie samowystarczalne. Zarówno energooszczędne oświetlenie, klimatyzacja  jak i urządzenia gospodarstwa domowego podłączone zostaną                do systemu komputerowego, który na monitorach telewizyjnych  i komputerowych wyświetlać może informacje dotyczące zużycia energii oraz wskazówki odnośnie jej oszczędzania.

Agencja Interaktywna Migomedia
5.6.40