Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Komfort

Komfort

Komfort

Energooszczędność

Energooszczędność

Energooszczędność

Ekologia

Ekologia

Ekologia

Jakość

Jakość

Jakość

Niezawodność

Niezawodność

Niezawodność

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

Dopasujemy się

do Twoich potrzeb

strona główna Produkty Chillery Adsorpcyjne Chillery Adsorpcyjne - Akcesoria

Chillery Adsorpcyjne - Akcesoria

Recooler

Każda instalacja chłodnicza musi oddawać ciepło do otoczenia. Chillery adsorpcyjne oferowane przez firmę ART-KLIMA podłączone są do obiegu wody chłodzącej o temperaturze od 22 do 45 stopnii Celsjusza. Agregaty kogeneracyjne oddają ciepło do obiegu wody chłodzącej powodując jej nieznaczne ogrzanie. W obiektach wyposażonych w odbiór ciepła niskotemperaturowego wodę chłodzącą można wykorzystać do ogrzewania wody w basenie, lub do regeneracji gruntowego wymiennika ciepła. Jeśli jednak nie ma możliwości wykorzystania ciepła odpadowego, konieczne jest zastosowanie recoolera.

tl_files/Produkty/Ad/5 akcesoria/351 Ad.png

Recooler to wymiennik ciepła woda-powietrze dostosowany do montażu na zewnątrz budynku. Recooler pobiera powietrze z otoczenia i wykorzystuje je do chłodzenia wody z obiegu wody ciepłej. Dzięki temu agregat adsorpcyjny ma zapewniony stały odbiór ciepła, a pomieszczenia są wydajnie chłodzone.

Firma ART-KLIMA ma w ofercie różnorodne recoolery dostosowane do montażu na ziemi, na dachu, lub na ścianie budynku. Recoolery dostosowane są do różnych mocy chłodniczych instalacji i podobnie jak w przypadku agregatów adsorpcyjnych, można je łatwo skalować.

Recooler ze zraszaniem

Dla szczególnie wymagających zastosowań polecamy recoolery ze zraszaniem. Zraszanie wymiennika ciepła zapewnia wydajniejsze chłodzenie lameli wymiennika, a w konsekwencji mocniejsze obniżenie temperatury wody chłodzącej. Recoolery ze zraszaniem zapewniają wydajniejsze chłodzenie chillera, a w konsekwencji podniesienie jego mocy użytecznej i sprawności.

Recoolery ze zraszaniem zapewniają większą wydajność i lepszą sprawność podczas szczególnie wysokich temperatur, gdy wydajne chłodzenie jest szczególnie potrzebne.

Systemy Separacji

Recoolery dostosowane są do montażu na zewnątrz budynku, gdzie mogą występować ujemne temperatury. Dla zabezpieczenia przed uszkodzeniem urządzenia w wyniku mrozu konieczne jest zastosowanie w recoolerze cieczy odpornej na zamarzanie (np. mieszanek glikolowo-wodnych).

Zdajemy sobie sprawę, że inwestor może jednak preferować wypełnienie reszty instalacji wodą np. ze względu na wyższą pojemność cieplną, lub niższe opory przepływu. Dlatego proponujemy sytem separacji woda-glikol, który pozwala na wydajny transport ciepła pomiędzy instalacją wodną wewnątrz budynku, a instalacją glikolową wychodzącą na zewnątrz budynku.

Agencja Interaktywna Migomedia
5.6.40